Najdete mne
úterý, 20 září 2016 19:31

Selfie nebo autoportrét

Napsal(a) 
Blíží se kurz fotografie, který jsem otevřela dopoledne  - ve středu od 9.30 -11.00 hodin u nás doma - v odděleném atelieru - v Atelieru Líšeň. Zahájíme jak jinak než autoportrétem, abychom se všichni poznaly.
Hledala jsem odbornou stať, pojednávající o rozdílech mezi selfie a autoportrétem. Našla jsem:toto.
Ale to ještě přesně není ono. Tak něják tuším, že selfie nastoupila s rozšířením FB a že je tak trochu povrchní. Je o našem strachu z toho, že už nebudeme, že neexistujeme - možná je spojená i se strachem ze smrti - někde jsem četla, proč tolik Asiaté fotografují. Je to prý proto, že je jich strašně moc, žijí v přeplněných městech a mají prý panickou hrůzu z toho, že jsou nikdo - že neexistují.  To zastavení času - navíc tedy i s mým portrétem - vystilizovaným do toho, že jsem krásná - jasně, ty hnusný mažu - alespoň na chvíli se dotknout nesmrtelnosti. Je to někde zaznamenáno. Byla jsem tam. Skutečně.....
A pak to ještě postnu (dám na FB). A kamarádi mi k tomu něco řeknou - pozitivního...žiju sakra.........
No a ten autoportrét by měl zachytit něco z mé duše, měl by mít více rovin. Vypovídat i o tom, kdo jsem..nebo kdo bych chtěla být?:)) To je podle toho, jak moc jsem pravdivá a jak moc chci být pravdivá před světem.
Skvělí tvůrci - animátoři - Bárta, Švankmajer, Koutský natočili o sobě autopotrét takto

A to už něco vypovídá...