Najdete mne
Fotoateliér Eva Melo - Blog
Eva Melo

Eva Melo


Tak mě opět přesvědčili na hodinový dokument pro Český rozhlas. Už mám za sebou asi 4, tak jsem věděla, do čeho jdu. Hodiny natáčení, ještě více hodin stříhání a hlavně pak míchání ve studiu s Mistry zvuku. Uf! Ale tohle mi docela stojí za to. Dokument pojede v srpnu napříč stanicemi - celoploškami a možná se bude reprízovat, takže tolik práce snad nepřijde úplně vniveč a hlavně !! nakukuju pod ruce těm - maminkám, ženám, které to natolik baví - focení, že se stalo jejich profesí...úlet!!!

V Dělňáku v Líšni skončí na konci června výstava účastníků fotokurzů. Kdo ještě neviděl, má poslední možnost.
Od září 2017 poběží nový cyklus Fotokurzu pro maminky na rodičovské - možnost již teď se přihlásit.
Ukázka fotografií z výstavy dole pod textem.
Ukázka z dobrého textu, který o výstavě napsala novinářka Klára Kubíčková z  Víkendu MF Dnes:
 Petra má dvě děti. Ráda fotila už před porodem, pak se ale její fotografické pokusy smrskly na pár momentek, které nesmějí chybět v rodinném albu. Ale víc nic. „Už se mi moc nechtělo těžkou zrcadlovku vytahovat, protože jsem většinou byla ověšená dětmi, věcmi, tlačila jsem kočárek a bylo potřeba vytáhnout spíš vlhčený ubrousek nebo něco k jídlu než foťák,“ vysvětluje.

čtvrtek, 15 červen 2017 15:31

Kurz produktová fotografie

Máte e-shop a chtěli byste umět dobře vyfotit vaše zboží nebo výrobky i bez profesionálního fotografa? Naučíme vás, jak si udělat jednoduše improvizované domácí studio bez velkých nákladů. 
Co potřebujete? Fotoaparát s manuálně nastavitelnou expozicí, možnost připojení externího blesku.
Kurz vede Libor Sakmary.

Termín:  20. září 2017  13.00 - 18.00hodin

Cena: 1 200,-Kč 

Kdo je Libor Sakmary? Absolvoval Hradeckou Fotografickou Konzervatoř a návazně Hradeckou Fotografickou Konzervatoř. Absolvování HFK bylo dalším odrazovým můstkem, vedlo k dalšímu prohloubení zájmu o fotografii a rozšíření fotografického záběru o další žánry jako je reportáž, dokument či architektura. V roce 2012 autor působil jako lektor fotografie v Institutu Digitální Fotografie v Praze, od roku 2013 pořádá fotografické kurzy pro cestovní kanceláře. Zároveň pořádá přednášky s promítáním fotografií z cest, zúčastnil se například cestovatelského festivalu Rajbas. Nyní je zdárně připajat na Institut tvůrčí fotografie v Opavě.

Nový kurz maminky na rodičovské dovolené
začínáme v září 2017 - 8 lekcí

Na podzim jsem si pro vás připravila lahůdku. Zábavný a odlehčený seminář věnovaný základům focení. Během 8 lekcí projdeme různé zajímavé fotografické disciplíny a navíc se naučíte ovládat svůj fotoaparát.

Uvidíte, jak používat světlo, zjistíte, jak fotit při špatných světelných podmínkách. Mojí specialitou je ale dovést vás k tomu, jak zachytit to, co chcete fotkou říci a pokud nevíte co to je, tak to během kurzu zjistíte. Čekejte mnoho nových informacích, podaných zábavnou formou a spoustu inspirace. Hlásit se můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Cena: 190,-Kč za lekci (včetně poplatku za hlídání dětí) 
Při zaplacení celého kurzu cena: 1500,-Kč (doporučuji - lekce budou mít návaznost)

Tyto kurzy byly v minulosti velmi úspěšné - například zde ukázka
nebo s výstavou a ohlasem v médiích zde
ukázka: Petra má dvě děti. Ráda fotila už před porodem, pak se ale její fotografické pokusy smrskly na pár momentek, které nesmějí chybět v rodinném albu. Ale víc nic. „Už se mi moc nechtělo těžkou
zrcadlovku vytahovat, protože jsem většinou byla ověšená dětmi, věcmi, tlačila jsem kočárek a bylo potřeba vytáhnout spíš vlhčený ubrousek nebo něco k jídlu než foťák,“ vysvětluje. Díky kurzu už zase vnímá foťák „jako kámoše, vyjadřovací prostředek a trochu i jako lék“.

recenze:

Lucie Zahradníková Byla jsem na celodennim kurzu a bylo to super!!! Ten den silene rychle utekl. Klidne by mohl trvat i nekolik dni, jelikoz je stale co trenovat a spousta dotazu.


neděle, 19 březen 2017 21:42

Portrét v krajině

Termín: sobota 27. května 2017, 10.00-15.00h 

Cena kurzu je 1500,- Kč 
Kurz probíhá v samostatném fotoateliéru, adresa Klajdovská 49, Brno-Líšeň (naproti Dělnickému domu).

Podíváme se, jak se obvykle fotí lidé v krajině, dozvíte se, jak nastavit svůj blesk nebo jak si vyrobit provizorní odraznou desku. Zjistíte, co je tvrdé a měkké světlo a jak funguje.
Budeme společně fotit. Své fotky si pak ukážeme - dostanete zpětnou vazbu od ostatních - k disposici je fotoatelier, dataprojektor.

Přihlaste se do kurzu 

Pro zahájení výstavy v Portugalském kult.centru na Malé Straně v Praze - v Oettingenském paláci, která je k vidění do 30.4.2017 jsem si měla připravit krátké povídání o fotografování na cestách a tak jsem ve vlaku něco sepsala... 
Pokud cestujete a chcete zachytit okamžiky, které prožíváte, je důležité pár předpokladů.

1/Být připravený na zázrak, avšak tak trochu vědět, pro co si jdu
2/ Mít proč
Motivace ukázat fotografie kamarádům nestačí. Málokdo má v sobě tolik empatie, aby se dokázal naladit na to, co jste skutečně v daný okamžik cítili. Navíc většina lidí zahltí své přátelé desítkami nevytříděných fotek. Kterou vybrat?
Fotíte pro sebe. Fotografie pak slouží jako jakési brány, vstupy k vašemu štěstí, ke vzpomínkám a k pocitům, které jste v tu chvíli prožívali. Pak se vám bude i jednodušeji vybírat. Převedete si to, co říká fotografie do slov.

neděle, 19 březen 2017 00:00

Fotografujeme život - kurz

Termín: sobota 22. dubna 2017, 10.00-15.00h 

Cena kurzu je 1500,- Kč 
Kurz probíhá v samostatném fotoateliéru, adresa Klajdovská 49, Brno-Líšeň (naproti Dělnickému domu). 

Rádi fotíte život okolo sebe a chtěli byste se posunout? Umíte nastavit foťák tak, aby dělal to, co si přejete ? Jaké je vaše téma? Víte, co fotíte? Která fotografie je "dobrá" a které vymazat? Jak být připraven na "správný okamžik"? Kurz spojený s praxí.
Důležitá je zpětná vazba - fotografie,které na kurzu nafotíte, si promítneme dataprojektorem, uslyšíte názor ostatních.

úterý, 24 leden 2017 12:01

Odpolední fotokurz pro začátečníky

Termín: každé pondělí od 27. února 2017, 16:30-18:00h, 6 lekcí 

Cena kurzu (6 lekcí po 90min.) je 2000 Kč 
Kurz probíhá v samostatném fotoateliéru, adresa Klajdovská 49, Brno-Líšeň (naproti Dělnickému domu). 

Díky drobným cvičením dostanete do ruky základní dovednost ovládat svůj fotoaparát naplno. Zjistíte, že je dobré používat clonu a čas správně. Naučíte se ostře fotografovat i při špatném osvětlení. Získáte zpětnou vazbu od ostatních.

úterý, 24 leden 2017 12:00

Dopolední fotokurz s hlídáním dětí

Termín: každé úterý od 28. února 2017, 9:30-11h., 6 lekcí 

Cena kurzu (6 lekcí po 90min.) je 2000 Kč 
Kurz probíhá v samostatném fotoateliéru, adresa Klajdovská 49, Brno-Líšeň (naproti Dělnickému domu). 

Díky drobným cvičením dostanete do ruky základní dovednost ovládat svůj fotoaparát naplno. Zjistíte, že je dobré používat clonu a čas, popřípadě citlivost. Naučíte se fotografovat ostré snímky i při špatném osvětlení . Všechny vaše práce + inspirace uvidíte ve velkém formátu - k disposici je dataprojektor. Můžete si nechat pohlídat dítě ve vedlejší velké místnosti s hračkami. Stačí mít fotoaparát s nastavitelnou expozicí a časem.

úterý, 24 leden 2017 11:59

Jednodenní kurz spojený s praxí

Termín: sobota 4.března 2017, 10:00 - 16:00h 

Cena kurzu je 1500 Kč 
Kurz probíhá v samostatném fotoateliéru, adresa Klajdovská 49, Brno-Líšeň (naproti Dělnickému domu). 

Objevíte, co všechno umí váš fotoaparát. Zjistíte, že je dobré používat clonu a čas. Půjdeme ven a budeme fotit. Probereme chyby a úspěchy, kterých se při focení dopouštíme. Získáme dovednost umět vybrat tu "správnou" fotografii.
Strana 1 z 18

  • Číst dál...