Najdete mne
Fotoateliér Eva Melo - Blog
Eva Melo

Eva Melo


pátek, 13 říjen 2017 14:09

Fotokniha od Saal-Digital

Dnes mi došla fotokniha od Saal-Digital. Zajímalo mě, jak vypadá taková luxusní fotokniha, už jsem vyzkoušela mnoho firem, které je dělají. Musím říci, že rychlost dodání mě ohromila. V neděli jsem dodělala, v pondělí odeslala a v pátek tu byla. Kvalita papíru je skvělá. A tisku jakbysmet. Co je ale určitě největší přidaná hodnota je rychlost dělání fotoknihy. Měla jsem ji za večer hotovou. A to hlavně proto, že přímo v šablonách je možnost fotografii doupravit. Takže to, co mě vlastně bralo nejvíce času - že jsem viděla, že fotka nepasuje na stránku, že je například méně kontrastní než ostatní, že má jinou tonalitu a pak jsem ji musela upravit a znovu nahrávat, to odpadlo. Určitě bych ji doporučila všem, kteří se před vánocemi trápí několik večerů, ať to zkusí.@Saal.Digital.CZ

čtvrtek, 31 srpen 2017 19:09

Pobyt v Hartmanicích

Text se vyvíjí:))Jedeme plavat do Hartmanic, budeme fotit naše děti a večer si fotky budeme promítat a budeme se o nich bavit..a nejen o našich....Jede se mnou Olga Cieslarová, která ráda vymýšlí hry pro děti - a pro Šimonka (svého synka). Sama organizuje Sametové posvícení v Praze a je to moje dlouholetá kamarádka - studujeme spolu na DAMU u Ivana Vyskočila. Olga píše doktorskou práci o karnevalech v Basileji a já o tom, jak rozvíjet fotografování jinými než tradičními postupy.

Tak mě opět přesvědčili na hodinový dokument pro Český rozhlas. Už mám za sebou asi 4, tak jsem věděla, do čeho jdu. Hodiny natáčení, ještě více hodin stříhání a hlavně pak míchání ve studiu s Mistry zvuku. Uf! Ale tohle mi docela stojí za to. Dokument pojede v listopadu napříč stanicemi - celoploškami a možná se bude reprízovat, takže tolik práce snad nepřijde úplně vniveč a hlavně !! nakukuju pod ruce těm - maminkám, ženám, které to natolik baví - focení, že se stalo jejich profesí...úlet!!!

V Dělňáku v Líšni skončí na konci června výstava účastníků fotokurzů. Kdo ještě neviděl, má poslední možnost.
Od září 2017 poběží nový cyklus Fotokurzu pro maminky na rodičovské - možnost již teď se přihlásit.
Ukázka fotografií z výstavy dole pod textem.
Ukázka z článku, který o výstavě napsala novinářka Klára Kubíčková z  Víkendu MF Dnes:
 Petra má dvě děti. Ráda fotila už před porodem, pak se ale její fotografické pokusy smrskly na pár momentek, které nesmějí chybět v rodinném albu. Ale víc nic. „Už se mi moc nechtělo těžkou zrcadlovku vytahovat, protože jsem většinou byla ověšená dětmi, věcmi, tlačila jsem kočárek a bylo potřeba vytáhnout spíš vlhčený ubrousek nebo něco k jídlu než foťák,“ vysvětluje.

čtvrtek, 15 červen 2017 15:31

Kurz produktová fotografie

Máte e-shop a chtěli byste umět dobře vyfotit vaše zboží nebo výrobky i bez profesionálního fotografa? Naučíme vás, jak si udělat jednoduše improvizované domácí studio bez velkých nákladů. 
Co potřebujete? Fotoaparát s manuálně nastavitelnou expozicí, možnost připojení externího blesku.
Kurz vede Libor Sakmary.

Termín:  14. září 2017  13.00 - 18.00hodin

Cena: 1 000,-Kč 

Přihlaste se do kurzu
Kdo je Libor Sakmary? Absolvoval Hradeckou Fotografickou Konzervatoř a návazně Hradeckou Fotografickou Konzervatoř. Více zde

Nový fotokurz pro maminky na rodičovské dovolené
začínáme v září 2017 - 8 lekcí

Na podzim jsem si pro vás připravila lahůdku. Zábavný a odlehčený seminář věnovaný základům focení. Během 8 lekcí projdeme různé zajímavé fotografické disciplíny a navíc se naučíte ovládat svůj fotoaparát.

Uvidíte, jak používat světlo, zjistíte, jak fotit při špatných světelných podmínkách. Mojí specialitou je ale dovést vás k tomu, jak zachytit to, co chcete fotkou říci a pokud nevíte co to je, tak to během kurzu zjistíte. Čekejte mnoho nových informacích, podaných zábavnou formou a spoustu inspirace. 
Přihlaste se do kurzu

Cena: 1.600,-Kč (včetně poplatku za hlídání dětí)
 

Možná jde o poslední kurz - končím rodičovskou dovolenou:))) 
Tyto kurzy byly v minulosti velmi úspěšné - například zde ukázka 
a vznikly i tyto pracovní listy pro maminky
nebo s výstavou a ohlasem v médiích zde
recenze: Lucie Zahradníková Byla jsem na celodennim kurzu a bylo to super!!! Ten den silene rychle utekl. Klidne by mohl trvat i nekolik dni, jelikoz je stale co trenovat a spousta dotazu.

neděle, 19 březen 2017 21:42

Portrét v krajině

Termín: proběhl - pokud máte zájem o kurz, pošlete mi na sebe svůj kontakt, budu vás informovat 
Přihlaste se do kurzu
Cena kurzu je 1000,-Kč (za 6 vyučovacích hodin)
Kurz probíhá v samostatném fotoateliéru, adresa Klajdovská 49, Brno-Líšeň (naproti Dělnickému domu).

Podíváme se, jak se obvykle fotí lidé v krajině, dozvíte se, jak nastavit svůj blesk nebo jak si vyrobit provizorní odraznou desku.

Pro zahájení výstavy v Portugalském kult.centru na Malé Straně v Praze - v Oettingenském paláci, která je k vidění do 30.4.2017 jsem si měla připravit krátké povídání o fotografování na cestách a tak jsem ve vlaku něco sepsala... 
Pokud cestujete a chcete zachytit okamžiky, které prožíváte, je důležité pár předpokladů.

1/Být připravený na zázrak, avšak tak trochu vědět, pro co si jdu
2/ Mít proč
Motivace ukázat fotografie kamarádům nestačí. Málokdo má v sobě tolik empatie, aby se dokázal naladit na to, co jste skutečně v daný okamžik cítili. Navíc většina lidí zahltí své přátelé desítkami nevytříděných fotek. Kterou vybrat?
Fotíte pro sebe. Fotografie pak slouží jako jakési brány, vstupy k vašemu štěstí, ke vzpomínkám a k pocitům, které jste v tu chvíli prožívali. Pak se vám bude i jednodušeji vybírat. Převedete si to, co říká fotografie do slov.

neděle, 19 březen 2017 00:00

Fotografujeme život - kurz

Termín: proběhl - pokud máte zájem o kurz, pošlete mi na sebe svůj kontakt, budu vás informovat 

Cena kurzu je 1000,-Kč za 6 vyučovacích hodin
 Přihlaste se do kurzu

Rádi fotíte život okolo sebe a chtěli byste se posunout? Umíte nastavit foťák tak, aby dělal to, co si přejete ? Jaké je vaše téma? Víte, co fotíte? Která fotografie je "dobrá" a které vymazat? Jak být připraven na "správný okamžik"? Kurz spojený s praxí.
Důležitá je zpětná vazba - fotografie,které na kurzu nafotíte, si promítneme dataprojektorem, uslyšíte názor ostatních.

úterý, 24 leden 2017 12:01

Odpolední fotokurz pro začátečníky

Termín: každé pondělí od 27. února 2017, 16:30-18:00h, 6 lekcí 

Cena kurzu (6 lekcí po 90min.) je 2000 Kč 
Kurz probíhá v samostatném fotoateliéru, adresa Klajdovská 49, Brno-Líšeň (naproti Dělnickému domu). 

Díky drobným cvičením dostanete do ruky základní dovednost ovládat svůj fotoaparát naplno. Zjistíte, že je dobré používat clonu a čas správně. Naučíte se ostře fotografovat i při špatném osvětlení. Získáte zpětnou vazbu od ostatních.
Strana 1 z 19